تبلیغات
قیمت خودرو - بهترین خودروهای مفهومی BMW

قیمت خودرو

سه شنبه 12 بهمن 1395

بهترین خودروهای مفهومی BMW

نویسنده: نوین رسانه   

ب ام و چند روز پیش از طرح مفهومی 2002 Hommage رونمایی کرد که 50 سالگی این مدل را جشن می‌گرفت. اما این خودرو تنها طرح مفهومی دیوانه‌کننده‌ی این شرکت نیست. آنها در تاریخ صد ساله‌شان با همین قدرت طراحی، بارها علاقمندان را شگفت‌زده کرده و حتی خود را از شرایط بد اقتصادی بیرون کشیده‌اند. در این مطلب، به 18 طرح مفهومی زیبا و مهم در تاریخ ب ام و می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

1969: BMW Spiceup

این قیمت ماشین خودرو که در نمایشگاه خودروی ژنو در سال 1969 معرفی شد، ظاهری شبیه به تلگرام آلفا مونترآل و لامبورگینی اسپادا داشت و از موتور شش سیلندر 2.5 لیتری ب ام و استفاده می‌کرد. سقف آن دو پنل جمع‌شونده از جنس فولادزنگ‌نزن داشت که می‌توانست روی سر راننده را بپوشاند.

خودروی مفهومی BMW Spiceup

1972: BMW E-25 Turbo

آشنا به نظر می‌رسد؟ خب E-25 در واقع مدلی است که M1 بر اساس آن ساخته شد. این www.start.ir خودروی مفهومی برای المپیک 1972 مونیخ طراحی شد تا تکنولوژی‌های جدید به وسیله‌ی آن آزمایش شوند. E25 به رادار مجهز بود و می‌توانست راننده را از خطراتی نظیر برخورد به جدول یا چیزهای دیگر آگاه کند.

طرح دریافت تبلیغ در تلگرام پایه‌ی این خودرو بعدا در M1، سری 8 و حتی Z1 استفاده شد.

خودروی مفهومی BMW E25 Turbo

1991: BMW Nazca

به راهنمای کامل سئو این می‌گویند یک خودروی مفهومی! این خودرو که توسط سئو کردن سایت یک جوان 26 ساله به نام فابریزیو جوگیارو طراحی شده بود، از خودروهای فرمول یک و مسابقات گروه C الهام گرفته شده بود. نمای 360 درجه‌ی شیشه‌ها، وزن فوق‌العاده کم با استفاده از فیبر کربن، یک موتور V12 پنج لیتری، دیفرانسیل عقب و درهای خفاشی. آدم دیگر از این دنیا  چه  بهترین راهکارهای افزایش بازدید سایت می‌خواهد؟

خودروی مفهومی BMW Nazca

1995: BMW Z18

اولین و تنها کروکی آفرود طراحی شده توسط ب ام و. عجیب و غریب، اما تبلیغات و آگهی فوق‌العاده. این خودروی 4WD از یک بدنه‌ی پلاستیکی که روی یک فریم فولادی سوار بود استفاده می‌کرد و داخل آن را می‌شد بر اساس سلیقه تغییر داد. آقای ب ام و! هنوز برای ساختن سایت گوگل ادز این لعنتی دیر نشده ها!

خودروی مفهومی BMW Z18

1999: BMW Z9 Gran Turismo

این خودروی مفهومی به تنهای باعث برگشتن سری 6 به ردیف خودروهای مدرن ب ام و شد. اولین ایده-های تکنولوژی iDrive در داخل آن دیده می‌شد، و داخل‌تر، یک چگونگی ساخت سایت V8 چهار لیتری دیزلی پنهان شده بود. اما همه‌ی اینها به کنار، درهای خفاشی را بچسبید! چرا، واقعا چرا ب ام و در سری 6 از این نوع درها استفاده نکرد؟

خودروی مفهومی BMW Z9 Gran Turismo

2001: BMW X Coupe

یکی از سورپرایزهای نمایشگاه دیترویت 2001، که هنوز هم یک سورپرایز باقی مانده است. این خودرو روش ب ام و برای جابجایی مرزها و تغییر عادت‌ها بود. شاید ظاهر آن عجیب به نظر برسد، اما X Coupe به نوعی پیش‌نمایشی از X6 بود، و همچنین خیلی از کوپه‌های شاسی‌بلند دیگر.

خودروی مفهومی BMW X Concept

2006: BMW Coupe Mille Miglia

مردمی طراحی وب سایت اختصاصی که در دهه‌ی 50 میلادی زندگی می‌کردند، آینده را این طور تصور می‌کردند، و آینده زیبا بود.

خودروی مفهومی BMW Mille Miglia

2007: BMW CS

این خودرویی است که ما بیشتر از همه راجع به آن تاسف می‌خوریم. ابعاد CS مشابه با سری 7 بود و جلوی آن یک کوسه‌ی خشمگین را به یاد می‌آورد. چرا تاسف می‌خوریم؟ چون ب ام و قصد داشت آن را تولید کند اما در سال 2008 به دلیل مشکلات مالی آن را کنسل کرد.

خودروی مفهومی BMW CS

2008: BMW GINA

بگذارید اول قسمت ساده را بگوییم. پلتفرم این خودروی مفهومی با کروکی Z8 یکسان بود. خب، چیزهای ساده همین جا به پایان می‌رسند. بدنه ... یا بهتر است بگوییم پوست این خودرو از شبکه‌ای سیم‌های فلزی ساخته شده بود که توسط فیبر کربن محکم می‌شدند. ایده این بود که راننده بتواند هنگام حرکت ظاهر خودرو را تغییر دهد.

کریس بنگل، طراح این خودرو، حدس می‌زد که این آینده خودروها باشد. خودروهایی که می‌توانند طبق میل راننده تغییر ظاهر دهند. این رویا هنوز که به حقیقت نرسیده است. شاید هنوز آماده نیستیم که کسی با قیچی به خودروی ما حمله کند! 

خودروی مفهومی BMW GINA

2008: BMW M1 Hommage

ب ام و یک جورهایی به تاریخ خودش علاقه‌مند است، و وقتی شما خودرویی به نام M1 تولید کرده‌اید، چرا که نه؟ M1 Hommage که سی سالگی این مدل را جشن می‌گرفت، ادای احترامی بود به تنها فوق خودروی واقعی تاریخ ب ام و.

خودروی مفهومی BMW M1 Hommage

2009: BMW Vision Efficient Dynamics

VED در سال 2009 معرفی شد و شاید یکی از مشهورترین طرح‌های مفهومی سال‌های اخیر باشد، با این همه تکنولوژی‌ها و ایده‌های جدید باید هم این‌طوری می‌شد. یک رانشگر هیبریدی توربو که عملکردی مانند M3 داشت اما فقط 100 کیلوگرم بر متر CO2 تولید می‌کرد چیزی شبیه به رویا بود. مثل این بود که کلی کیک بخوری اما چاق نشوی! از همه بهتر این بود که VED بعدا با نام i8 به واقعیت تبدیل شد.

خودروی مفهومی BMW Vision Efficient Dynamics

2011: BMW Vision Connected Drive

ب ام و آینده را این طور می‌بیند. دنیایی که خودروها، مستقیما از مغز شما دستور خواهند گرفت، آن هم بدون درد. ب ام و با VCD آینده‌ای را نشان می‌دهد که تمام خودروها شبکه‌ای متصل به هم را تشکیل می دهند. یک نمایشگر سه بعدی، یک "مرورگر احساسی" که حال و هوای محیطی که در آن رانندگی می‌کنید را دریافت می‌کند، و بدنه‌ای چند رنگ و فیبری، تنها بخشی از قابلیت‌های این خودروی رویایی هستند.

خودروی مفهومی BMW Vision Connected Drive

2011: BMW 328 Hommage

اصلا نیاز به تعریف کردن هست؟ پلاستیک، فیبر کربن، آلومینیوم، چرم، قدرت و نوستالژی. فقط ... عالیه! 328 در دهه‌ی 30 یکی از اولین خودروی مسابقه‌ای ب ام و بود و این طرح مفهومی از آن الهام گرفته شده است. 

خودروی مفهومی BMW 328 Hommage

2012: BMW Zagato Coupe

این خودروی مفهومی زیبا که بر اساس Z4 طراحی شده بود، ما را به یاد خودروهای مسابقه‌ای قدیمی می اندازد که توسط مربی‌ها ساخته می‌شدند. چرا؟ چون این خودرو کاملا دست ساز است! از جلوبدنه‌ی مشهور ب ام و استفاده می‌کند، سقف برجسته‌ی زاگاتو بالای آن خودنمایی می‌کند و تنها با یک قالب ساخته شده است.

خودروی مفهومی BMW Zagato Coupe

2013: BMW Vision Gran Turismo

خب، این یکی را فقط به ظاهرش نگاه کنید. چون فقط برای بازی Gran Turismo 6 طراحی شده بود و هیچ چیز دیگری از آن نمی‌دانیم. اما خب، فقط نگاهش کنید!

خودروی مفهومی BMW Vision Gran Turismo

2015: 3.0 CSL Hommage

CSL اصلی یکی از افتخارات تاریخی ب ام و محسوب می‌شود. خودرویی که با نام بتموبیل (ماشین بتمن) از آن یاد می‌شود دیگر نیاز به تعریف ندارد. این طرح مفهومی، یادآور روزهای درخشان CSL در مسابقه‌های دهه‌ی هفتاد است. این خودروی خشن فلسفه‌ی طراحی‌های مدرن ب ام و را با بدنه‌ای از جنس پلاستیک و فیبر کربن ادغام می‌کند.

خودروی مفهومی 3.0 CSL Hommage

2016: BMW 2002 Hommage

ب ام و امسال طرح‌هایی مانند i8 کروکی و ویژن نکست 100 دیوانه‌وار را معرفی کرد، اما بازسازی مدل افسانه‌ای 2002 بیشتر به دل ما نشست. شاسی و رانشگر آن از M2 الهام گرفته شده‌اند (این یعنی عملکرد فوق‌العاده) و بدنه‌ی آن تقریبا به طور کامل از جنس فیبر کربن است. البته این خودرو برف‌روبی هم می‌کند. رانندگی در صبح‌های زمستانی را با آن تصور کنید.

ما که امیدواریم 2002 Hommage یک روز واقعا به مرحله‌ی تولید برسد.

خودروی مفهومی BMW 2002 Hommage

نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :